Hallitus

 

 

Vuoden 2018 Kultu ry:n hallitus

 

» Puheenjohtaja: Siru Uusi-Seppälä (siru.uusi-seppala@student.oulu.fi)
» Varapuheenjohtaja: Sumu Posio (sumu.posio@student.oulu.fi)
» Taloudenhoitaja ja tiedottaja: Salla Napari (salla.napari@student.oulu.fi)
» Sihteeri ja tietoturvavastaava: Janni Tasanko (janni.tasanko@student.oulu.fi)
» Sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava: Paavo Tuppi (paavo.tuppi@student.oulu.fi)
» Kulttuuri- ja tapahtumavastaavat: Karoliina Kokko ja Niklas Nylund (karoliina.kokko@student.oulu.fi), (niklas.nylund@student.oulu.fi)
» Pöhinävastaava: Helmi Juntunen (helmijunt@gmail.com)
» Hallituksen jäsenet: Jaakko Ervasti ja Markus Kaakinen  (jaakko.ervasti@student.oulu.fi), (markus.kaakinen@student.oulu.fi)
» Varajäsenet: Mari Smolander ja Jussi Kettunen (mari.smolander@student.oulu.fi), (jussi.kettunen@student.oulu.fi)

Toimihenkilöt:
» Kultuhuonevastaavat: Taina Sormunen ja Lauri Tollola (taina.sormunen@student.oulu.fi),
(lauri.tollola@student.oulu.fi)
» Kulttuuritoimari ja hyväntekeväisyysvastaava: Reetta Pirttikoski (reetta.pirttikoski@student.oulu.fi)
» Anni Rönkä (anni.ronka@student.oulu.fi)
» Anniina Kuha (anniina.kuha@student.oulu.fi)
» Iida Taskila (iida.taskila@hotmail.com)
» Salla Marjakangas (salla.marjakangas@student.oulu.fi)

Fuksivastaavat:
» Anni Rönkä (anni.ronka@student.oulu.fi) ja syksystä 2018 alkaen Jaakko Ervasti (jaakko.ervasti@student.oulu.fi)

Kultisti työryhmä:
Jussi Kettunen (vetäjä), Markus Kaakinen, Mari Smolander, Sumu Posio (jussi.kettunen@student.oulu.fi), (markus.kaakinen@student.oulu.fi), (mari smolander@studen.oulu.fi), (sumu.posio@student.oulu.fi)

Kultun edustajat muissa järjestöissä:
» Kultu ry:n edustajat Humanistisen Killan hallituksessa: Jaakko Ervasti ja Helmi Juntunen (jaakko.ervasti@student.oulu.fi), (helmijunt@gmail.com)
» Kultu ry:n edustajat Kulo ry:ssä: Sumu Posio (sumu.posio@student.oulu.fi)
» Kultu ry:n edustaja Taku ry:n kirjallisuuden opiskelijoiden ohjausryhmässä: Sumu Posio (sumu.posio@student.oulu.fi)


Yhteydenotto

Pelkästään hallituksen silmille tarkoitetut sähköpostit osoitteeseen kultu-hallitus@lists.oulu.fi tai suoraan asianomaiselle hallituslaiselle.

Ainejärjestölle eli koko jäsenistölle tarkoitetut tiedotteet osoitteeseen kultu@lists.oulu.fi



Ei kommentteja:

Lähetä kommentti